Якщо рівень цукру у крові завищений, це означає, що у організм неспроможна переробити їх у енергію для клітин. І це велика проблема як для тих, хто страждає від так і для тих, хто в групі ризику.
Якщо не спробувати знизити рівень цукру в крові, це може призвести до серйозних наслідків! Це і проблеми з серцем і судинами, і проблеми з нирками, і втрата зору…Тільки до смерті, на жаль.
Тому навіть якщо ви тільки в групі ризику, упускати з уваги рівень цукру в крові не можна!
І якщо він раптом підвищився, рекомендую вам розглянути наступні способи. Але! Пам’ятайте, що будь-які дії необхідно координувати з вашим лікарем.
Зазначу, що близько третини людей перебувають у стані перед діабетом або у них підвищений рівень цукру в крові. При цьому вони навіть не здогадуються, що вони мають таку проблему, поки вона не дасть про себе знати повною мірою.
Як знизити рівень цукру самостійно
Усього є шість способів, які дозволять підтримувати не лише рівень цукру в нормі, а й весь організм. Звичайно, найперший з них – це схуднення та спорт.
Навіть незначне зниження ваги та регулярні, хай і не тривалі, заняття спортом – це те, що допоможе знизити ризик розвитку діабету.
Другий спосіб – це пити більше води. Вода – це джерело життя, як ви всі знаєте. Але збереження рівня гідратації організму та щоденне вживання достатньої кількості води допоможе у регулюванні рівня цукру в крові. Вода розріджує кров і допомагає ниркам виводити надлишки цукру з організму. Це набагато краще, ніж пити різні напої, які часто також містять цукор у великій кількості.
Для довідки:
Рекомендована норма питної води щодня становить 1,6 л для жінок, але ця цифра може змінюватись в залежності від маси тіла!
Не забувайте про вуглеводи
І, звісно, вуглеводи! Вони саме виявляються прямий вплив на рівень цукру в крові. Адже наш організм розщеплює отримані вуглеводи в… цукор. За логікою він потім перетворюється на клітини. Але якщо дієта не збалансована, а кількість вуглеводів у їжі підвищено, це призводить до порушення функції інсуліну.
Результат – підвищений рівень цукру!
Підрахунок вуглеводів, що саме й робить КЕТО, допоможе вам контролювати стан. Але пам’ятайте, що далеко не всі вуглеводи однакові. Рафіновані вуглеводи, наприклад, підвищують рівень цукру більше, ніж ті, які містять природний цукор та клітковину.
До речі, про клітковину! Її також треба збільшити. Клітковину містять фрукти та овочі. Їжте багато таких продуктів, ви сприятимете і зниженню рівня цукру в крові, і оздоровленню організму в цілому.
Низький рівень ГІ
“ГІ” – це глікемічний індекс, за яким продукти поділяються в залежності від того, як вони впливають на рівень цукру в крові. Якщо “ГІ” низька, то виведення цукру в організм відбувається дуже повільно, замість того, щоб одразу наповнити їм кров.
Найоптимальніший рівень “ГІ” – це 55 або менше. А найвірніший спосіб його дотримуватись – це правильно складена дієтична програма. Записавшись до мене на консультацію, ви дізнаєтесь, які продукти оптимально підходять вам за вашого стану здоров’я. Я допоможу вам скласти правильне меню та дам рекомендації, які дозволять вам дійти бажаного результату!
Записатися на консультацію можна ТУТ!
Не забувайте про стрес
Стрес — це ще одна причина підвищення цукру в крові. Коли ви перебуваєте в стресовому стані, гормони, такі як кортизол, істотно знижують ефективність вироблення інсуліну в організмі.
Найкращі способи знизити рівень цукру, якщо він підвищений – це:
- здорове харчування;
- фізичні вправи;
- вживання достатньої кількості чистої води.
Але і цього буде мало, якщо ваше життя – суцільний стрес! Тому я раджу вам по можливості знаходити час для себе, займатися медитацією, щоб зменшити нервову напругу. Намагайтеся знаходити позитив у дрібницях, щоб сірі будні приносили вам радість.
Бережіть себе!
З любов’ю та турботою, Наталі Вунш